Zakłady sportowe

Encyklopedia zakładów bukmacherskich

Zakłady E-sportowe

eSporty

Gwałtowny wzrost popularności cybernetycznych gier sportowych spowodował zainteresowanie nimi ze strony obstawiających. Z kolei prawie wszyscy najwięksi bukmacherzy przyjmują obecnie zakłady na cybersporty w gotówce, oferując wysokiej jakości relacje ze wszystkich ważnych turniejów. Gry komputerowe są uwzględniane w liniach zakładów bukmacherskich tak samo jak tradycyjne sporty, a niektóre strony bukmacherów mają nawet własne sekcje poświęcone tym grom.

Niektóre serwisy bukmacherskie traktują cybersport jako priorytet. Jednym z najbardziej znanych cyber-bukmacherów jest GGBet, który działa na rosyjskiej licencji. Operator ten przyjmuje również zakłady na wydarzenia sportowe, ale zakłady eSportowe pozostają jego głównym celem. Oferuje zakłady na CS:GO, Dota 2, King of Glory, Rainbow Six, Valorant i StarCraft. Kursy zakładów są zróżnicowane, a marża bukmachera od wyniku wynosi średnio 5,5-6%.

Główne turnieje eSportowe do obstawiania

Prawie wszystkie BK do obstawiania zakładów online na eSporty obejmują standardowy zestaw turniejów w najpopularniejsze gry:

 • Counter-Strike. Lider wśród dyscyplin cybersportowych. Najbardziej prestiżowe turnieje – Intel Extreme Masters (IEM), ESL Pro League, Blast Pro Series.
 • Dota 2. Główny rywal Counter-Strike’a w walce o tytuł gry numer 1 na świecie. Duże turnieje – Dota Pro Circuit, ESL.
 • League of Legends. Popularna gra MOBA. Prestiżowe zawody – LoL World Championship, Mid-Season Invitational.

Rodzaje zakładów na eSporty

Liczba i rodzaj zakładów typu marquee zależy od zasad danej gry eSportowej. Najczęściej bukmacherzy umieszczają na liście zakładów następujące zakłady:

 • Wynik zdarzenia. Oznacza zakład na serię do określonej liczby zwycięstw.
 • Pierwsza krew. Pierwsze zabójstwo w grze.
 • Całkowita liczba zabitych, frakcje, wygrane rundy. Liczba osiągniętych wskaźników statystycznych w grze.
 • MVP meczu. Postaw na najbardziej produktywnego gracza.
 • Zwycięzca turnieju. Długoterminowe przewidywania dotyczące wyniku konkursu.

Specyfika zakładów na eSporty

Kluczem do skutecznego obstawiania w każdej dyscyplinie eSportu jest dogłębna znajomość zasad i samej gry. Ci gracze, którzy są dobrzy w Dota 2 lub CS:GO, będą mieli większe szanse na wygraną. Nie obejdzie się jednak bez analizy przedmeczowej – tak jak w klasycznym sporcie. Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę następujące wskaźniki:

 • Aktualny ranking drużyn w wybranej dyscyplinie.
 • Historia spotkań twarzą w twarz w bieżącym i poprzednich sezonach.
 • Składy drużyn, ich doświadczenie i zgranie.
 • Poziom motywacji i prestiżu turnieju.

 

Jeśli nadal trudno jest Ci dokonać analitycznej analizy nadchodzącego meczu, przestudiuj przewidywania ekspertów Online-Bookmakers i z ich pomocą wybierz najlepsze kursy na cybersport.

Jak obstawiać zakłady na eSporty online

Procedura obstawiania wyniku wydarzenia cybersportowego nie różni się od obstawiania zakładów na piłkę nożną czy boks. Zanim zaczniesz grać, musisz założyć konto na stronie bukmachera. Jeśli rejestrujesz się u klasycznego bukmachera, procedura jest standardowa. Aby grać na wyspecjalizowanych platformach BetsCSGO lub Betsdota musisz posiadać ważne konto na platformie Steam. Specyfika procedury identyfikacji gracza – jej zasady i warunki – zależą od regulaminu biura bukmacherskiego.

Wpłaty na stronie bukmachera mogą być dokonywane za pomocą dowolnej z proponowanych metod. Najczęściej użytkownicy dokonują wpłat z kart bankowych lub e-portfeli. Możliwa jest również wpłata gotówki w terminalach lub sklepach z telefonami komórkowymi. Niektóre zakłady bukmacherskie akceptują popularne kryptowaluty.

Po dokonaniu wpłaty możesz przejść bezpośrednio do obstawiania. W zakładce eSporty wybierz interesującą Cię grę i turniej, a następnie wybierz wynik. Aby dodać wynik do kuponu zakładów, kliknij na kurs. Jeśli chciałbyś utworzyć Parlay lub System, dodaj więcej niż jeden wynik (dwa lub więcej) do kuponu. Po wpisaniu kwoty i potwierdzeniu zakładu należy poczekać, aż mecz się zakończy i rozliczenie będzie gotowe.

Zawsze będziesz miał większe szanse na wygraną po kursach bukmacherskich, jeśli będziesz miał wsparcie profesjonalistów. Eksperci Online-Bookmakers codziennie szczegółowo typują wyniki wydarzeń sportowych. Analizy są bezpłatne i dostępne dla wszystkich abonentów ONB.

Dodaj komentarz