Zakłady sportowe

Encyklopedia zakładów bukmacherskich

Zakłady na piłkę nożną

Football FIFA

W składzie każdego klasycznego bukmachera piłka nożna jest na szczycie listy. Zakłady na piłkę nożną stanowią lwią część wszystkich zakładów. Wzmożone zainteresowanie graczy odbija się echem wśród operatorów, którzy starają się, aby obstawianie wyników meczów było jak najbardziej opłacalne – kosztem niższych marż. Zdecydowana większość współczesnych kursów na mecze piłkarskie to kursy najkorzystniejsze. Jeśli weźmiemy pod uwagę mecz z najwyższej ligi w jednej z europejskich rozgrywek (APL, Primera, Bundesliga) lub mecz w Lidze Mistrzów UEFA, marża zakładu raczej nie wzrośnie powyżej 3,5% u żadnego bukmachera.

Specjalny bonus od bukmachera na zakłady na mecze piłkarskie będzie znaczącym plusem w oczach nowych graczy. Może to być zakład ekspresowy z wyższym kursem lub cashback za postawienie zakładu na konkretny turniej piłkarski. Im lepsze kursy na stronie zakładów piłkarskich online bukmachera, tym większe prawdopodobieństwo, że początkujący obstawiający wybierze tę właśnie stronę do regularnej gry.

Kolejnym ważnym punktem jest wybór zakładów. Lista zakładów na mecz piłki nożnej o wysokiej randze w niektórych zakładach może zawierać ponad 1.500 markerów. Wśród tej różnorodności, nawet gracz z niewielkim doświadczeniem w obstawianiu zakładów może znaleźć wyniki o wysokim prawdopodobieństwie trafienia po korzystnych kursach.

Jeśli wolisz grać w czasie rzeczywistym, to wybierz bukmachera z grą na żywo i informacyjnym centrum meczowym. Grając na żywo, możesz obserwować kilka wydarzeń w tym samym czasie, jednocześnie analizując informacje statystyczne.

Główne turnieje piłkarskie do obstawiania

Bogaty wybór turniejów w ciągu całego roku kalendarzowego jest wyróżniającą się cechą oferty piłkarskiej. Nawet zimą w niektórych krajach rozgrywane są mistrzostwa, co jest bardzo korzystne dla obstawiających. Najlepsze zakłady sportowe na piłkę nożną są tradycyjnie oferowane w popularnych turniejach europejskich:

 • APL. Wiodąca liga angielska to turniej numer jeden dla klientów zakładów bukmacherskich. Wyniki tych gier mają najniższą marżę. Primera.
 • Liga hiszpańska przyciąga bukmacherów korzystnymi kursami i zróżnicowaną relacją z meczów.
 • RPL. Mistrzostwa Rosji nie należą do najwyższej klasy rozgrywek piłkarskich, ale rosyjska Premier League cieszy się dużym zainteresowaniem wśród widzów z krajów WNP.
 • UEFA Champions League. Najważniejszy turniej klubowy o formacie międzynarodowym, w którym biorą udział najlepsze drużyny z mistrzostw Europy.
 • Puchar Świata i Mistrzostwa Europy. Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy są rozgrywane co cztery lata, więc nie mogą konkurować z rozgrywkami klubowymi. Jednak podczas tych turniejów, zakłady na mecze reprezentacji narodowych są na szczycie linii bukmacherskich.

Rodzaje zakładów piłkarskich

Spread piłkarski ma najbogatszy zestaw marginesów spośród wszystkich dyscyplin sportowych. Ale początkującym zaleca się, aby dać pierwszeństwo głównym wynikom:

 • Wyniki bazowe (1X2, P1/P2, 1X/12/X2). Oznacza zwycięstwo jednej lub drugiej drużyny i/lub remis.
 • Razem. Oznacza liczbę bramek strzelonych w całym meczu lub jednej połowie. W powtórkach reprezentowane są przez marginesy (TB – Total more i TM – Total less).
 • Przewiduje się. Oznacza sztuczną przewagę lub niedowagę w wyniku. Są one negatywne (dla faworytów) i pozytywne (dla underdogów).

Oprócz głównych wyników, relacja z meczu piłkarskiego zawiera marginesy, takie jak dokładne wyniki, rzuty rożne i sumy żółtych kartek, obie drużyny do zdobycia, bramki w odstępach czasowych, wyścig do bramki i wiele innych. W przypadku zakładów na piłkę nożną online w zakładach na żywo, wybór marż nie jest tak bogaty: w czasie rzeczywistym pierwszeństwo mają podstawowe wyniki, a notowania ciągle się zmieniają.

Specyfika zakładów piłkarskich

Obstawianie wyników w piłce nożnej jest łatwiejsze niż w innych dyscyplinach sportowych. Jest to opinia początkujących hazardzistów i jest w niej trochę prawdy. Jednak jakościowa analiza przedmeczowa jest niezbędna do skutecznego obstawiania piłki nożnej. Należy zwrócić uwagę na następujące wskaźniki:

 • Statystyki obu drużyn w bieżącym sezonie.
 • Historia bezpośrednich spotkań między zespołami.
 • Przeciętny występ w turnieju.
 • Procent zwycięstw u siebie i na wyjeździe.
 • Średnia liczba ostrzeżeń i kar na mecz.
 • Obecność zawodników z kontuzjami lub zawieszonych.
 • Miejsce rozgrywania meczu, przewidywane warunki pogodowe.

Jak obstawiać zakłady na piłkę nożną w Internecie

Przed postawieniem pierwszego zakładu w danym zakładzie, nowy gracz musi założyć konto na stronie wybranego zakładu i uzupełnić swoje saldo. Procedura rejestracji w międzynarodowych punktach bukmacherskich jest zazwyczaj uproszczona, a niektórzy operatorzy pozwalają nawet na założenie konta jednym kliknięciem. Weryfikacja konta (identyfikacja gracza) jest zazwyczaj przeprowadzana przed pierwszą wypłatą wygranych z konta.

Saldo gry może być uzupełniane wszystkimi popularnymi metodami – kartami, przelewami z e-portfeli, płatnościami mobilnymi. Po dokonaniu pierwszej wpłaty, wielu bukmacherów daje bonus powitalny.

Aby zawrzeć zakład online, wybierz jeden lub więcej wyników z linii i kliknij na kurs. Wynik zostanie natychmiast dodany do kuponu gry, obstawiający musi tylko wpisać kwotę i potwierdzić zakład.

Aby gra w biurze bukmacherskim była bardziej udana dla początkujących, skorzystaj z rad ekspertów. Nasza strona regularnie publikuje kursy zakładów na dzisiejszą piłkę nożną wraz z dokładnym uzasadnieniem i trafnymi przewidywaniami.

Dodaj komentarz