Zakłady sportowe

Encyklopedia zakładów bukmacherskich

Zakłady UFC

UFC

Walki Mieszanych Sztuk Walki są szeroko relacjonowane przez czołowe BK. Każdy turniej Ultimate Fighting Championship wchodzi do zestawienia bukmacherskiego ze wszystkimi walkami karty wstępnej i głównej. Jak na razie zakłady na UFC przyjmowane są po niskich kursach i ustępują pod tym względem popularnej piłce nożnej, tenisowi i hokejowi. Przeciętna marża bukmachera na wynik walki wynosi 6%, ale może się ona znacznie różnić w zależności od biura.

Różny jest także zasięg meczów – niektórzy operatorzy oferują obstawiającym tylko podstawowe wyniki, podczas gdy inni włączają do karty wydarzeń dużą liczbę namiotów. W przeciwieństwie do gier zespołowych, wszystkie zakłady online na walki UFC dzielą się na kilka kategorii: podstawowe wyniki, suma rund i sposób zwycięstwa. Bukmacher 1xBet obsługuje walki MMA lepiej niż jakikolwiek inny bukmacher. Ta firma bukmacherska oferuje szeroką gamę rynków z przyzwoitymi kursami:

Główne wyniki (1X2, P1/P2, podwójne szanse). Łącznie rozegrane rundy. Zwycięstwo rundy. Sposób zwycięstwa (nokaut, odbiór, porzucenie, dyskwalifikacja). Całkowita walka. Wycofanie punktów.
Liczba wyników walk o statusie i turniejowych main eventów zazwyczaj przekracza 100. Każdy turniej Ultimate Fighting Championship wchodzi do zestawienia bukmacherskiego ze wszystkimi walkami karty wstępnej i głównej. Jak na razie zakłady na UFC przyjmowane są po niskich kursach i ustępują pod tym względem popularnej piłce nożnej, tenisowi i hokejowi. Przeciętna marża bukmachera na wynik walki wynosi 6%, ale jest ona bardzo różna w zależności od biura.

Różny jest także zasięg meczów – niektórzy operatorzy oferują obstawiającym tylko podstawowe wyniki, podczas gdy inni włączają do karty wydarzeń dużą liczbę namiotów. W przeciwieństwie do gier zespołowych, wszystkie zakłady online na walki UFC dzielą się na kilka kategorii: podstawowe wyniki, suma rund i sposób zwycięstwa. Bukmacher 1xBet obsługuje walki MMA lepiej niż jakikolwiek inny bukmacher. Ta firma bukmacherska oferuje szeroką gamę rynków z przyzwoitymi kursami:

Główne wyniki (1X2, P1/P2, podwójne szanse). Łącznie rozegrane rundy. Zwycięstwo rundy. Sposób zwycięstwa (nokaut, odbiór, porzucenie, dyskwalifikacja). Całkowita walka. Wycofanie punktów.
Liczba rozstrzygnięć walk o statusie i turniejowych main eventów zazwyczaj przekracza 100.

Jeśli chodzi o oferty specjalne na zakłady sportowe UFC, to inny popularny bukmacher, Parimatch, regularnie organizuje konkursy typowania z solidnymi nagrodami. Jednak osobne freebety (darmowe zakłady) na turnieje mieszanych sztuk walki nie są obecnie dostępne u bukmacherów.

Rodzaje zakładów na UFC

Podobnie jak w innych sportach walki, tak i w MMA zakłady bukmacherskie wyglądają na dość ograniczone. W przeciwieństwie do sportów drużynowych, karta walk składa się z kilku rodzajów namiotów. Dlatego wielu obstawiających nie stawia na jedną czy dwie walki, ale na całą kartę turniejową. Czasami hazardziści stosują strategię nadrabiania zaległości, obstawiając ryzykowne zakłady. Częściej jednak wolą stawiać na faworytów zgodnie z zasadą drabinki (z sukcesywnym zwiększaniem kwoty zakładu po uzyskaniu wyników o stosunkowo niskich kursach).

Oto najpopularniejsze wyniki, na które bukmacherzy oferują zakłady na UFC:

 • Zwycięstwo jednego lub drugiego zawodnika (P1/P2, 1X2). Podstawowy wynik w każdej walce bokserskiej lub w sztukach walki. Turnieje MMA obfitują w wstrząsy (porażki faworytów), więc ciągłe obstawianie czołowych zawodników z niskimi kursami nie rokuje dobrze. Ale wyprzedzanie w tym samym turnieju poprzez stawianie na underdogów może przynieść wygraną doświadczonemu graczowi. Remisy w walkach są bardzo rzadkie i obstawianie ich wiąże się z dużym ryzykiem.
 • Łącznie rundy (TB/TM). Drugi najpopularniejszy wynik w zestawieniu walk MMA. Prognozuje się ją biorąc pod uwagę podstawowe style walki zawodników, procent wczesnych zwycięstw, siłę uderzenia i inne czynniki. Walki z nokautującymi zawodnikami (często w kategorii ciężkiej) rzadko trwają cały dystans, co znajduje odzwierciedlenie w kursach na sumę rund.
 • Metoda zwycięstwa (nokaut, nokaut techniczny, trzymanie w bólu lub duszenie, dyskwalifikacja, decyzja sędziów). Przewidywane na podstawie podstawowych stylów walki zawodników, procentu wcześniejszych zwycięstw i porażek.

W zdecydowanej większości przypadków gracze obstawiają UFC przed wydarzeniem. Granie na żywo jest niezwykle trudne z analitycznego punktu widzenia. Jeszcze trudniej jest śledzić zmiany w notowaniach, a dodatkowo zakłady na żywo oferują o wiele mniej wyników niż składy przedmeczowe.

Cechy zakładów na UFC

Walki mieszanych sztuk walki są stosunkowo dobrze przewidywalne, a także charakteryzują się korzystnymi kursami w porównaniu z bardziej przewidywalnym boksem. Przed postawieniem zakładu na walkę UFC, należy przeanalizować następujące wskaźniki:

 • Aktualny ranking fighterów w ich kategorii wagowej.
 • Wiek, doświadczenie w promocji.
 • Style bazowe.
 • Rekordy służby, stosunek zwycięstw do porażek.
 • Procent wczesnych zwycięstw i porażek.
 • Aktualna forma, passa zwycięstw/porażek.
 • Nawyki treningowe (problemy z utrzymaniem wagi, niedawne kontuzje).
 • Regularność występów.

Jak obstawiać zakłady na UFC online

Sama procedura obstawiania jest prosta, nawet dla początkujących graczy. Zanim jednak zaczniesz obstawiać, musisz przejść przez szereg formalnych procedur.

 1. Załóż konto w biurze bukmacherskim. Przy wyborze firmy bukmacherskiej należy kierować się ocenami bukmacherów online. U polskich bukmacherów musisz zweryfikować swoją tożsamość zaraz po rejestracji. Zagraniczne firmy bukmacherskie zazwyczaj weryfikują tożsamość obstawiającego przed pierwszą wypłatą z konta gracza.
 2. Uzupełnij swoje saldo na stronie bukmachera. W dzisiejszych czasach możesz dokonać wpłaty prawie każdą z istniejących metod – od kart bankowych po kryptowaluty. Bukmacherzy są zainteresowani nowymi klientami, więc problemy z finansowaniem rzadko się pojawiają.
 3. Zakłady bukmacherskie na UFC. Aby zawrzeć zakład, musisz wybrać turniej i wydarzenie w linii BK, a następnie kliknąć na kurs tego lub innego wyniku. Zakład zostanie automatycznie przeniesiony na kupon, gdzie można dodać inne wyniki, jeśli chcesz utworzyć system lub ekspres.
 4. Po wprowadzeniu kwoty zakładu, wszystko co musisz zrobić, to potwierdzić zakład i poczekać na zakończenie meczu.

Strona bukmacherów online publikuje dogłębne przewidywania dla wszystkich walk UFC. Analizy ekspertów uzupełnione są o rekomendacje zakładów z korzystnymi kursami. Wszystkie informacje są bezpłatne i przydadzą się zarówno początkującym, jak i doświadczonym graczom.

 

Dodaj komentarz